Znáte podmínky, které oddlužení fyzické osoby má?

Plánujete si požádat o oddlužení fyzické osoby? Pokud ano, měli byste znát hlavní podmínky, které jsou s tím spojené. Jedině tak máte jistotu toho, že bude vaše žádost na první pokus schválena. První podmínka se týká toho, kdo si vlastně může požádat. Zde musíme říci, že jsou to výhradně fyzické osoby, nikoliv ty právnické. Co však nehraje roli, to je informace o tom, zda daný člověk pracuje, nebo podniká. Primárně je důležité, aby měl příjem, popřípadě aby byly k dispozici jiné možnosti a cesty, jakými se budou vzniklé závazky konkrétně hradit.

Jaké podmínky má oddlužení fyzické osoby v souvislosti s dluhem?

Nyní se podívejme na konkrétní podmínky toho, co musí splňovat váš dluh, který plánujete řešit. Důležité je, abyste měli alespoň dva různé závazky, dva různé věřitele a u obou byl váš dluh již v prodlení. Jedině tak může být oddlužení fyzické osoby schváleno. Co už roli nehraje, to je konkrétní výše vašich dluhů. Mohou být tedy jak menší, tak mohou být také doslova neřešitelné. Zapomínat ale nesmíme na fakt, že se musí jednat o dluhy, které nevznikly účelově – třeba v rámci podvodu z vaší strany. Je tedy možné řešit jenom dluhy, které vznikly vlivem souhry negativních okolností ve vašem životě.

Oddlužení klade i několik podmínek na žadatele

První podmínkou je fakt spojený s tím, že si lze eliminaci dluhů tímto způsobem schválit pouze jednou v životě. Pokud jste tedy již oddlužení absolvovali, podruhé pro vás k dispozici není. Na druhou stranu nezapomínejme na to, že žadatelem nemusí být nutně jenom jednotlivec, ale také pár – třeba ten manželský. Následně jsou posuzovány mnohé informace z žádosti, jako třeba současné, ale i plánované příjmy, nebo hodnota majetku, kterými jako dlužníci disponujete. Čím více jsou konkrétní informace pozitivnější, tím více šancí na schválení na vaší straně bude.