Znáte hlavní pozitiva oddlužení?

Co je oddlužení, to už dnes ví stále více lidí. A to nejenom těch, kteří se dostanou do dluhových problémů. Co ale mnoho lidí znát nemusí, to jsou hlavní pozitiva této možnosti. Zjistěme je. Nejprve začneme tím, kdo se vlastně může tímto způsobem zbavit dluhů. Podmínky jsou zde poměrně jednoduché. Musí to být fyzická osoba s osobními dluhy, ale faktem zůstává, že za dodržení určitých postupů lze vyřešit i dluhy podnikatelské. Stejně tak je pozitivem to, že nezáleží na jejich celkové výši. Lze tak získat schválení i na ty, které jsou skutečně vysoké.

Celé oddlužení může trvat až 5 let

I to je jedno z pozitiv, jelikož díky němu máte možnost, že si svůj splátkový kalendář naplánujete tak, abyste měsíčně platili jenom menší sumu, která nezatíží váš rozpočet. Navíc splátky nemusí být jedinou metodou, kterou oddlužení nabízí. Stejně tak můžete postupně prodávat svůj majetek. Za získané peníze následně hradíte další své závazky. Výhodou je to, že do prodeje nejste tlačeni a tak máte možnost prodat za nejvyšší cenu. A tím logicky dojde k rychlejšímu a pohodlnějšímu uhrazení všech vašich případných dluhů, které můžete mít.

Insolvence dokáže mnoho dluhů odpustit

Mluvíme-li o hlavních pozitivech, nezapomínejme také na to, které je spojeno s možností odpuštění vašich dluhů. Mnohdy stačí, abyste v rámci insolvence uhradili jenom 30 procent všech svých závazků. Zbytek je následně definitivně odpuštěn a vy vycházíte s čistým štítem. A to bez obav z toho, že by na vás nadále mohli věřitelé a exekutoři. Ty na vás navíc nemohou ani v rámci celého oddlužovacího procesu, jelikož to jste pod ochranou soudu. I to je výhoda, na kterou bychom neměli zapomínat. Jediné, na co je třeba myslet, to je fakt, že oddlužit se můžete jenom jednou za život. A to z toho důvodu, aby nedocházelo ke zneužívání všech výše uvedených pozitiv.