Vyřešit dluhy pomocí oddlužení se vyplatí

Co je nejlepší cestou z našich dluhů? Je to rozhodně oddlužení, o kterém můžeme říci, že dnes doslova nemá konkurenci. Navíc můžeme říci i to, že se dnes velmi výrazně vyplatí. Proč? Tím největším důvodem je určitě to, že ne vždy je nutné uhradit všechny závazky, které máme. Pokud budeme konkrétní, je třeba dodat, že stačí, když uhradíme jenom 30 procent všech našich dluhů. Zbytek nám tak může být definitivně odpuštěný a my vyjdeme s čistým štítem. Skvělá volba, pokud si myslíme, že naše dluhy už nelze standardní cestou vyřešit.

Řešit dluhy při oddlužení můžeme dvěma způsoby

Dalším důvodem toho, že se vyplatí vsadit právě na tuto cestu je i to, že naše závazky budeme řešit hned dvěma způsoby. Prvním je splátkový kalendář, který může trvat i 5 let. Díky tomu nijak nezatížíme náš rozpočet a můžeme měsíčně platit skutečně jenom nízkou částku. Stejně tak ale můžeme využít i druhou cestu, kterou nám oddlužení nabízí. O co se jedná? O možnost mimořádných splátek. Pokud totiž získáme peníze navíc, můžeme je na řešení našich dluhů ihned použít, čímž také výrazně zkrátíme právě o dobu, po kterou v celém oddlužovacím procesu budeme. I to je ukázka toho, proč je tato cesta celkově výhodná.

Díky oddlužení fyzické osoby nepřijdete o střechu nad hlavou

Výše jsme zmínili možnost mimořádných splátek. Kde na ně vzít? Třeba v rámci prodeje našeho majetku. Máme tak čas na jeho prodej, díky čemuž prodáme nejenom, co chceme, ale prodáme to za nejvyšší možné ceny. I to je důvod, proč se oddlužení fyzické osoby vyplatí. Také nezapomínejme na to, že jsme po celou dobu pod ochranou soudu, což znamená, že na nás nemůže ani věřitel, ani případný exekutor, který by se snad rozhodně některé naše věci zabavit. I tomu se můžeme vcelku jednoduše a také velmi rychle vyhnout. Je tedy jasné, že v současnosti jenom těžko najdeme výhodnější možnost, jak z dluhů.