Výhody insolvence

Proč je insolvence tak oblíbená a mnoho lidí ji využívá? Je to dáno především výhodami, které přináší. A tak pokud i vás trápí dluhy, není nic jednoduššího, než využít našich služeb a také některé z nich využít. Vaše jméno sice bude obsahovat registr dlužníků insolvence, ale vy se tak pohodlně zbavíte svých závazků.

Výhody insolvence

Celá insolvence může trvat až 5 let

Jenom těžko byste hledali věřitele, který by byl ochoten domluvit se s vámi na takto dlouhém splátkovém kalendáři. A u insolvence to možné je. Pro vás to samozřejmě znamená možnost splácet měsíčně menší částky, což nijak výrazně neohrozí váš osobní, nebo samotný rodinný rozpočet. Máte tak větší šanci, že se svých dluhů zbavíte. Navíc po toto pětileté období, kdy dochází ke sledování insolvence, na vás nemohou ani současní věřitelé, ani exekutoři. I to je jedna z klíčových výhod, která vám také ulehčí váš život.

V rámci insolvence fyzických osob stačí uhradit jenom 30 % dluhů

Pokud se ptáte, co je insolvence, je třeba odpovědět tak, že jde o proces, v rámci kterého se zbavíte svých dluhů. Dodat však musíme, že insolvence fyzických osob nemusí být spojena s tím, že uhradíte skutečně všechny dluhy. Jedním z pozitiv je totiž i to, že vám stačí uhradit jenom 30 % vašich závazků a zbytek je vám definitivně odpuštěn. Poté vycházíte z celého procesu s čistým štítem, bez jakýchkoliv obav z toho, že by snad po vás někdo zbytek částky vymáhal.

Hradit dluhy lze dvěma hlavními způsoby

Další výhodou, na kterou se musíme zaměřit je fakt, že hradit dluhy můžeme hned dvěma cestami. Tou první je splátkový kalendář, sestavený s ohledem na výši našeho příjmu. Kalkulačka insolvence však může počítat i s možností našeho majetku, který když prodáme, získáme peníze navíc. A i těmi lze postupně dlužné částky umazávat. Navíc je to výhodnější řešení, než zabavení exekutorem.