Postup insolvence fyzických osob

Cesta, jak se zbavit dluhů, je jednoduchá. Je jasné, že v první chvíli nevíte kudy kam, ale od toho jsme tu my. Dokážeme vám nejenom vysvětlit, co je insolvence, ale pomůžeme vám také s jednotlivými kroky, které souvisí s oddlužením jako takovým. Podívejme se proto na správný postup.

Postup

Prvním krokem u insolvence je podání žádosti

I s tou vám samozřejmě umíme pomoci. Jelikož nabízíme i nástroj označovaný jako kalkulačka insolvence, můžete si sami nezávazně spočítat to, jak jednoduše se lze dluhů zbavit. Samotné vyplnění žádosti následně počítá jak s nutností uvést osobní údaje, tak i informace o vašich dluzích, informace o příjmu, stejně jako o vašem majetku. Bez těchto základních informací nemůže být insolvence schválena.

Druhým krokem je podání žádosti o provedení insolvence fyzických osob

Jakmile je žádost vyplněna, je třeba ji podat. A to na příslušný soud, který spadá ke konkrétnímu místu vašeho bydliště. Ten žádost projde, zkontroluje registr dlužníků insolvence a následně žádost buď povolí, nebo zamítne. Pokud jsou splněny podmínky, je insolvence fyzických osob většinou schválena. Aby to bylo umožněno i vám, doporučujeme využít našich služeb, které souvisí i s tím, že za vás žádost podáme.

Třetím krokem je dodržování předepsaných splátek

Splátkový kalendář může být jak součástí vaší žádosti, tak ho může sestavit soud. Je však důležité ho dodržovat. Stejně tak je třeba dodržovat i povinnost prodávat majetek a získávat další peníze na úhradu dluhů – pokud je to nutné. Během tohoto procesu dochází ke sledování insolvence ze strany soudu, který kontroluje, zda vše probíhá tak, jak probíhat má.

Posledním krokem je ukončení insolvence

Celé oddlužení může probíhat až pět let, kdy dojde k definitivnímu ukončení. I když neuhradíte všechny dluhy, můžete po této době vyjít s čistým štítem. Stačí, když bylo zaplaceno alespoň 30 procent vašich závazků.