Máte finanční problémy? Oddlužnění je i pro vás

Dostat se do finančních problémů může skutečně každý. Důležité však je najít správnou cestu ven. V tomto případě je nejlepší volbou takzvané oddlužnění. Proto si o něm povíme něco více. Začít musíme tím, že se jedná o legální a zákonnou možnost, se kterou přišel náš stát. Je určena všem, kteří mají různé dluhy a klasická domluva s věřiteli, nebo jiné řešení nepomáhá. Oddlužit navíc nemusíme jenom sebe jako jednu osobu, protože je možné oddlužit i manžele, stejně jako bývá velmi vyhledávané i oddlužení nemovitosti. A proč jít právě touto cestou?

Výhody oddlužnění jsou velmi zajímavé

V první řadě to jsou výhody, které vás přesvědčí o tom, že tato cesta rozhodně patří mezi tu nejlepší, jak se zbavit dluhů. Nejenom že jste v rámci oddlužnění chráněni před současnými věřiteli, nebo také exekutory. Je i další výhoda, která je důvodem využití dané cesty. Více nám může napovědět třeba oddlužnění kalkulačka, která umí spočítat, kolik dluhů nám může být odpuštěno. Ty jsou následně definitivně smazány a my začínáme s čistým štítem. Měli bychom připomenout, že výše daných odpuštěných dluhů může činit až 70 %. To znamená, že reálně uhradíme jenom o něco méně, než je jedna třetina našich celkových závazků. A to domluva s věřiteli jenom těžko umožní.

Jaké dluhy aktuální insolvence a způsob oddlužnění umožní vyřešit?

Primárně by se mělo jednat jenom o dluhy pocházející ze soukromého života. Ostatně právě toho využívává nejvíce lidí. Jelikož dnes není problémem ani oddlužení OSVČ, je třeba dodat, že v určitých případech můžeme eliminovat i dluhy podnikatelské. Podíváme-li se také na to, jak velké dluhy může aktuální insolvence a způsob oddlužnění eliminovat, je pozitivní zprávou to, že jejich konkrétní výše není nijak upřesněna. Jediné, co je důležité, je informace o tom, že se nesmí jednat o dluhy, které bychom vytvářeli záměrně, za účelem je dále neplatit.